Храм на честь блаженної Ксенії Петербурзької

Престольне свято:
Дата: 6 февраля.
Адреса: вулиця Вишняківська, 1а
Телефон: (095) 018 31 50

Iнформацiя

Історія храму починаеться зі створення з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира священиком Костянтином Кватирком та групою віруючих Харківського масиву релігійної громади. 19 лютого 2011 року на установчих зборах громади було ухвалено рішення про створення релігійної громади Української Православної Церкви на честь блаженної Ксенії Петербурзької у Дарницькому районі Києва.

З того часу в новоствореній парафії почалась діяльність щодо будівництва храму, благоустрою території та організації парафіяльного життя. Згодом підготовлено проектну цокументацію та розпочато зведення першої будівлі майбутнього храмового комплексу.

14 жовтня 2011 року благочинний Південно-східного округу протоієрей Всеволод Рибчинський звершив освячення місця та закладку каменя під будівництво храму-каплиці на честь блаженої Ксенії Петербурзької. А вже 4 грудня того ж року у ново спорудженому храмі відбулося перше богослужіння.

Невелика за розміром каплиця не змогла вміщувати всіх бажаючих брати участь у богослужіннях. Згодом було вирішено добудувати до каплиці середню частину храму та притвор.

До дня Світлого Христова Воскресіння громадою храму було придбано комплект церковних дзвонів, які були встановлені на дзвіницю та освячені 14 квітня 2012 р. у день Великої Суботи настоятелем храму у присутності великої кількості віруючих людей. Після Світлої неділі при храми розпочала свою діяльність дитяча недільна школа. У планах розвитку громади є проект будівництва духовно-просвітницького центру, в якому буде відкрито недільну школу для дорослих, дитячі гуртки, біблейські та богословські групи, провадитимуться лекції, зустрічі та інші культурні та духовні заходи.

Духовенство