Собор на честь Пресвятої Трійці

Престольне свято:
Дата: .
Адреса: вул. Митрополита Володимира (Сабодана), 2Б
Телефон: 044 545-24-10

Iнформацiя

Перший соборний храм, споруджений у Києві за сучасної доби, міститься біля житлового масиву Вигурівщина-Троєщина та колишнього села Троєщина (приєднане до Києва у 1988 р.).

Про храм с. Троєщини відомо ще з опису кінця XVIII ст. У 1991 р. поряд із дерев’яною церквою Св. Трійці розпочалося зведення нового монументального собору (архіт. В. Гречина). Освячення збудованого храму відбулося у День Святого Духа 1997 р. Значних зусиль для цього доклали керівники району. Докладний перелік учасників та благодійників будівництва вміщено на пам’ятній дошці на стіні собору.

Собор кам’яний, увінчаний п’ятьма грушовидними банями. До соборного комплексу входять також дзвіниця заввишки близько 40 м, трапезна, кам’яний ківорій над джерелом цілющої води та інші споруди. Архітектурний вигляд комплексу вирішено у ретроспективних формах українського бароко, що становить яскравий контраст із сучасною забудовою житлового масиву.

У соборі встановлено унікальний різьблений 7-ярусний іконостас роботи майстрів із Черкащини. Обладнується приміщення для конференц-залу. У нижньому ярусі дзвіниці влаштовано навчальні класи. Передбачено зведення готелю та друкарні.

При храмі діють недільна школа для дітей та дорослих, музична школа, гурток образотворчого мистецтва, дитячий ляльковий театр.

Духовенство