Храмовий комплекс на честь Різдва Христового

Престольне свято:
Дата: 7 Січня. Дата: 12 Лютого. Дата: 7 Квітня. Дата: 21 Вересня.
Адреса: вулиця Шумського, 3Б
Телефон: 044 295 57 72

Iнформацiя

Храмовий комплекс на Березняках, збудований на історичному місці, включає в себе великий собор на честь Різдва Христового, що зараз будується. Поруч знаходиться двопристольний мурований храм, в якому верхній престол – на честь Різдва Пресвятої Богородиці («верхній храм»), нижній престол – на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці («нижній храм»). Водночас із будівництвом собору продовжується будівництво двох окремих будівель культурно-просвітницького центру, де будуть розміщені редакція газети «Віра і культура», просфорня, баптистерій (приміщення для здійснення таїнства Хрещення), недільна школа, дзвіниця, церковний магазин, бібліотека, медичний кабінет та їдальня для малозабезпечених та ін.

На сьогодні Березняки – одне з мальовничих міць Київського лівобережжя, що містить давнє озеро Тельбін, походження назви якого ще й досі не встановлено, та яке прикрашене величним золотоверхим храмовим комплексом.

Перші богослужіння проводились в приміщенні актового залу ЖЕКу-1402 з грудня 1996 року, де й знаходився тоді тимчасовий храм.

28 березня 1998 року на місці будівництва майбутнього храмового комплексу відбулося освячення та закладання першого каменя. І вже 28 березня 1998 року було розпочато будівництво двоповерхового храму з двома престолами на честь Різдва та Благовіщення Пресвятої Богородиці. Освячення храму архієрейським чином було здійснено 23 січня 2000 року.

30 грудня 2006 року з нагоди десятої річниці заснування парафії відбулося підняття куполу та дзвонів на дзвіницю, а також Предстоятелем Української Православної Церкви було освячено каплицю-джерело і місце під будівництво майбутнього собору.

Духовенство