Храм на честь Пресвятої Трійці

Адреса: вул. Жилянська, 4
Телефон: +380 (66) 742-74-17 - загальні питання, +380 (66) 356-00-48 - Просвітницький центр (православна школа)

Iнформацiя

Розташований на перетині вулиць Шота Руставелі і Жилянської.

Храм відомий ще з середини XVII ст. У 1856 р. дерев’яну будівлю перенесли на ріг Жилянської і Великої Васильківської вулиць з Михайлівської площі (на тому місці зараз зведено готель Hyatt Regency Kiev). По мірі збільшення кількості парафіян було вирішено збудувати новий храм. У 1902 р. піклувальна рада парафії конкурс проекту кам’яного собору місткістю 2000 чоловік виграв архітектор Дмитро Крижановський. У 1911 р. відбулася закладка нового храму. У зв’язку із подіями Першої світової війни і Жовтневої Революції його було недобудовано. У 1938 р. у приміщенні нового храму розмістили базу по забезпеченню швейних фабрик сировиною. А навесні 1963 р. за одну ніч зруйнували і стару дерев’яну церкву, що стало несподіванкою для киян. На її місці збудували 18-поверховий житловий будинок.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира у 2008 р. засновано парафію на честь Святої Трійці і розпочато відбудову собору. У 2011 р. Київрада відвела на перетині вулиць Шота Руставелі і Жилянської ділянку під будівництво культурно-просвітницького центру із церквою на честь Святої Трійці.

Духовенство