Храм на честь Введення Божої Матері

Адреса: вулиця Почайницька, 27
Телефон: 050 664 21 60

Iнформацiя

Традиційно вважається, що Введенська церква на Подолі успадкувала своє розташування від стародавньої церкви сщмч. Власія, яка замінила капище ідола Велеса – покровителя скотарства і господарства. До кін. ХІХ ст. існувала невелика дерев’яна церква на честь Введення Богородиці до храму, збудована у 1718 р. коштом Павла Лесницького. Церква була надто старою, і зрештою упродовж 1882-1885 рр. було споруджено новий цегляний одно-банний храм з прибудованою дзвіницею. Споруду було оформлено у візантийському стилі. Будівництво здійснювалося за рахунок благодійних пожертвувань – зокрема, відомих київських підприємців Федора Терещенка, Михайла Дегтярьова, Семена Могильовцева.

У радянський час храмом користувалася громада традиційної старослов’янської орієнтації. У 1935 р. президія міськради ухвалила закрити храм і на початку наступного року церкву було розібрано. На тому місці спорудили дитячий садок (нині знесений).

Тепер долею втраченого храму опікується церковна громада благовірного князя Олександра Невського. На колишньому погості з серпня 1999 р. ведуться богослужіння, що відбуваються у тимчасовому храмовому приміщенні. Здійснюється відтворення Введенської церкви в її історичному вигляді, з двома приділами. В комплексі передбачено парафіяльну школу, бібліотеку, духовно-просвітницький центр.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist