Храм на честь Вознесіння Христового

Престольне свято:
Дата: .
Адреса: проспект Голосіївський, 54
Телефон: 044 259-94-14
Сайт: demievka.info

Iнформацiя

Парафіяльну церкву на честь Вознесіння Господнього у селі Деміївка Київського повіту було споруджено у 1882-1883 рр. Значну пожертву на її зведення зробив Київський цукровий завод на Деміївці, у приміщеннях якого нині діє кондитерська фабрика. Храм первісно був дерев’яним, з шатровим завершенням і шатровою дзвіницею. У 1900 р. проведено істотну реконструкцію храму, при цьому обкладено цеглою й декоровано у російському стилі, облаштовано хори, подовжено західну частину і над притвором споруджено нову шатрову дзвіницю. 25 липня 1907 р. у Вознесенській церкві вінчалися Леся Українка з Климентом Квіткою.

У 1911 р. було освячено новий північний приділ на честь свт. Василія Великого. За радянської доби церква деякий час перебувала під опікою обновленської громади, окремий приділ із розширенням східної частини храму було надано УАПЦ. У березні 1938 р. уповноважений обновленської громади повідомив, що “церква не працює, священика немає” і передав церковну будівлю у розпорядження міськради, яка ухвалила закрити храм і використати приміщення для громадських потреб.

Дзвіницю було розібрано. втім, перерва виявилася мінімальною, бо вже на початку нацистської окупації Києва храм відновив діяльність.

З повоєнних років тут проводила службу Божу громада традиційної православної церкви. Одним з настоятелів храму цих часів був протоієрей Олексій Іллющенко, у майбутньому архієпископ Дніпропетровський і Запорізький. З Вознесенським храмом була пов’язана доля блаженої матінки Аліпії Голосіївської. Клопотанням та молитвами її та інших парафіян вдалося відвернути небезпеку знесення церкви, коли поряд з нею проектувалося спорудження великої будівлі наукового інституту з гаражем. Проект переробили без шкоди для храму.

За останні два роки над вхідними вратами встановлена кована арка, закінчується будівництво каплиці на честь ікони Божої Матері “Спорителька хлібів”, діє Клуб багатодітної родини, створено і успішно працює храмовий сайт, розширюється і упорядковується недільна школа та бібліотека, працює Студія гончарного мистецтва. Втілюються в життя соціальні проекти, налагоджена співпраця з благодійними організаціями та багато іншого.

Духовенство