Храм на честь Воскресіння Христового

Адреса: вулиця Лаврська, 17
Телефон: 044 280 20 28

Iнформацiя

Парафіяльний храм поряд з територією Києво-Печерської лаври, у Старій Печерській фортеці, був зведений у 1696-1698 рр. коштом відомого козацького воєначальника, київського полковника Костянтина Мокієвського. Спершу це був кам’яний одно-банний храм у формах українського бароко, підвідомчий Лаврі. У 1860-1862 рр. було прибудовано дзвіницю, а також приміщення трапезної. На хорах було влаштовано теплу церкву на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Пізніше храм зробили п’яти-банним, але у процесі відбудови після пожежі 1884 р. повернулися до одно-банного вигляду. Периметр церковної садиби був обнесений стіною, до якої прилучалися житлові та службові споруди. У 1906 р. із західного боку зведено браму.

У радянські роки храмом деякий час користувалася обновленська громада. Потім його закрили, використовували як архівосховище, згодом – приміщення реставраційних майстерень. У 1978-1985 рр. проведено реставрацію з відновленням автентичних архітектурних форм. Збережено й реставровано старі розписи в інтер’єрі.

З листопада 1991 р. у церкві відновилися богослужіння. Значну кількість її парафіян складали воїни-ветерани війни в Афганістані 1979-1989 рр. Нині храм отримав народну назву “Афганський”. Навпроти у 1994 р. було споруджено пам’ятний знак на честь воїнів-афганців.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist