Храм на честь святителя Миколая Чудотворця (Миколо-Йорданський)

Престольне свято:
Дата: 22 Травня. Дата: 19 Грудня.
Адреса: вулиця Кирилівська, 47
Телефон: 044 361 61 56

Iнформацiя

Церкву споруджено у місцевості під горою Юрковицею, де колись діяв Миколо-Йорданський жіночий монастир, створений у 1616 р. Назва “Йорданський” пов’язана з давнім переказом про прочанина, котрий, перебуваючи в Палестині, впустив срібний коряк у Йордан, але, повернувшись до Києва, дивовижним чином знайшов його у колодязі попід Юрковицею. У 1786 р. обитель було скасовано. Церква свт. Миколая залишилася парафіяльною. У 1821 р. вона згоріла. Натомість було спроектовано і зведено у 1883-1886 рр. новий цегляний одно-банний храм із шатровою дзвіницею. Він був присвячений в ім’я вмч. Димитрія Солунського. Упродовж 1907-1908 рр. у церковній садибі звели цегляний двоповерховий будинок для причтових приміщень та парафіяльної школи. На початку 1930-х рр. храм був закритий і розібраний. На його місці спорудили школу (нині – приміщення нотної фабрики). парафіяльний будинок зберігся і зайнятий тепер районним психоневрологічним диспансером.

Виявлено цілюще джерело на місці старовинного Йорданського колодязя. Біля нього у 2004 р. споруджено нову церкву, що її на продовження традиції назвали Миколо-Йорданською. У 2007-2008 рр. зроблено прибудову з дзвіницею. У 2010 р. на пожертви вірян збудовано храм-хрещальню у вигляді ротонди. Біля церкви розкопані залишки давніх монастирських поховань, створено символічне кладовище.

Духовенство