Храм на честь Собору дванадцяти апостолів

Престольне свято:
Дата: 13 Липня.
Адреса: вулиця Виноградна, 1
Телефон: (067) 403 57 12

Iнформацiя

Храм на честь Собору дванадцяти апостолів має статус ставропігії, тобто діяльність парафії підпорядковується напряму Предстоятелю Української Православної Церкви.

Храм побудовано за проектом грецької церкви в монастирі Акрітохорі. Він був побудований всього за один рік і відкритий для прихожан у 2019 році. При вході на територію храму знаходиться дзвіниця. Іконостас храму одноярусний з іконами написаними на святій горі Афон. Для тих, хто молиться в храмі, облаштовані стасидії.

Поруч з храмом трапезна з відмінно обладнаної кухнею, класи для дорослих і для дітей розташованої тут же недільної школи. Поруч – спортмайданчики, футбольне поле і каток.

У храмі проходять православні лекції і семінари, концерти і навіть форуми – 18 лютий 2020 року в храмі проходив Перший всеукраїнський форум дружин священнослужителів Української Православної Церкви.

13 червня 2018 року відбулася закладка храму, яку звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій

13 липня 2018 року була звершена перша Божественна літургія на фундаменті храму.

13 липня 2020 року, в день Собору славних і всехвальних дванадцяти апостолів, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію.

13 лютого 2021 року вікарії Київської Митрополії архієпископ Обухівський Іона та єпископ Білогородський Сильвестр урочисто відкрили музей в духовно-просвітницькому центрі «Апостоли» при ставропігійному храмі. В музеї розміщені унікальні експонати — великий 3D-макет Святої гори Афон (2,5 м на 0,9 м, вага 180 кг) та Великої Лаври (1,2 м на 0,85 м). Також представлена колекція 20-ти картин «Мальовничий Афон в українських барвах», що належать пензлю заслуженого художника України Василю Красьохові.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist