Храм на честь Собору дванадцяти апостолів

Престольне свято:
Дата: 13 Липня.
Адреса: вулиця Виноградна, 1
Телефон: (067) 403 57 12

Iнформацiя

Храм на честь Собору дванадцяти апостолів має статус ставропігії, тобто діяльність парафії підпорядковується напряму Предстоятелю Української Православної Церкви.

Храм побудовано за проектом грецької церкви в монастирі Акрітохорі. Він був побудований всього за один рік і відкритий для прихожан у 2019 році. При вході на територію храму знаходиться дзвіниця. Іконостас храму одноярусний з іконами написаними на святій горі Афон. Для тих, хто молиться в храмі, облаштовані стасидії.

Поруч з храмом трапезна з відмінно обладнаної кухнею, класи для дорослих і для дітей розташованої тут же недільної школи. Поруч – спортмайданчики, футбольне поле і каток.

У храмі проходять православні лекції і семінари, концерти і навіть форуми – 18 лютий 2020 року в храмі проходив Перший всеукраїнський форум дружин священнослужителів Української Православної Церкви.

13 червня 2018 року відбулася закладка храму, яку звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій

13 липня 2018 року була звершена перша Божественна літургія на фундаменті храму.

13 липня 2020 року, в день Собору славних і всехвальних дванадцяти апостолів, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію.

13 лютого 2021 року вікарії Київської Митрополії архієпископ Обухівський Іона та єпископ Білогородський Сильвестр урочисто відкрили музей в духовно-просвітницькому центрі «Апостоли» при ставропігійному храмі. В музеї розміщені унікальні експонати — великий 3D-макет Святої гори Афон (2,5 м на 0,9 м, вага 180 кг) та Великої Лаври (1,2 м на 0,85 м). Також представлена колекція 20-ти картин «Мальовничий Афон в українських барвах», що належать пензлю заслуженого художника України Василю Красьохові.

Духовенство