Храм на честь рівноапостольних Костянтина і Єлени

Адреса: вулиця Щекавицька, 6/8
Телефон: 097 925 47 51

Iнформацiя

Кам’яний одно-банний храм в ім’я рівноапостольного царя Костянтина та матері його Єлени був споруджений у 1743 р. замість попередньої дерев’яної церкви XVII ст., знищеної пожежею. У 1750-і рр. поряд із храмом постала цегляна триярусна дзвіниця, на другому ярусі якої містилася тепла церква в ім’я свт. Димитрія Ростовського. Дзвіниця, як і храм, була опоряджена в дусі українського бароко. У 1865 р. церкву при дзвіниці перенесли у перший ярус, до якого було зроблено прибудову у тому ж стилі.

У радянський час церкву Костянтина і Єлени передали обновленській громаді, Димитрівську – традиційній старослов’янській. У 1930-і рр. храм Костянтина і Єлени зруйнували, натомість спорудили школу. Верхній ярус дзвіниці і баню Димитрівської церкви було розібрано. Частину храму, що залишилася, використовували як житло, згодом її перетворили на спортивний зал при школі. Нині у збереженій храмовій споруді відновилися богослужіння. У жовтні 2005 р. храм освячено на честь свв. Костянтина і Єлени. Передбачено відтворення історичного вигляду будівлі з улаштуванням верхнього престолу в ім’я свт. Димитрія Ростовського.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist