Храм на честь преподобного Симеона Стовпника

Телефон: 068 460 50 33
Сайт: https://kiev-stolpnik.org.ua

Iнформацiя

Церкву збудували на кошти громади в 1755 р. і освятили на честь прп. Симеона Стовпника. Керував роботами ігумен Петропавлівського монастиря. Церква багато разів була реконструйована, але населення села стрімко зростало і тому було заплановано збудувати нову. В одній з київських газет в 1908 р. був оголошений конкурс на проект зведення церкви в селі Петропавлівська Борщагівка. Підряд на побудову храму отримав селянин з Димера Петро Темко, який мав гарні рекомендації пiсля зведення церков у селах Сваром’я Чернiгiвської губернiї та Боярка Київського повiту.

Згідно з проектом єпарxiального архітектора Єрмакова, на основi типових проектiв середини XIX ст., протягом 1908-1909 рр. було споруджено нову кам’яну будiвлю храму — двоповерхову 5-купольну. Згідно плану це хрестово-купольна споруда з гранчастою апсидою. Вона мала три входи — центральний та два бокових. На другому поверсі розташовувалася парафiяльна бiблiотека. Стiни церкви були викладенi з цегли й тинькованi. На художнє оформлення фасадiв церкви вплинули моднi на той час прийоми псевдоруського стилю в apxiтeктypi, а також ремiсничi традицiї мiсцевих майстрів-мулярiв. Фасади виконанi в еклектичних формах «неоруського» стилю, а оздоблення верхньої частини стін церкви, поребрика, елементiв декору взятi з дерев’яного зодчества. У серединi церкву тиньковано та виконано розпис.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist