Храм на честь преподобного Серафима Саровського

Престольне свято:
Дата: 1 Серпня. Дата: 15 Січня.
Адреса: вулиця Миколи Юнкерова, 42
Телефон: 044 431-98-79

Iнформацiя

Питання про будівництво церкви для Пущі-Водиці постало невдовзі після заснування у 1900 р. дачного селища на терені міського лісу. У 1904 р. на розі колишньої Лермонтовської влиці (тепер – вул. М. Юнкерова) та 7-ї лінії було споруджено тимчасову дерев’яну каплицю. У 1905 р. її перетворили на церкву й освятили престол в ім’я прп. Серафима Саровського. Але мешканці Пущі-Водиці прагнули спорудити новий, просторний храм, сподіваючись на підтримку міста. У 1907 р. з’явився проект великої цегляної церкви для дачного селища у візінтійському стилі. Цей проект не було реалізовано, натомість відбулася закладка дерев’яного храму. Освячення храму відбулося у грудні 1910 р., наступного року був улаштований південний приділ в ім’я свт. Миколая. Церква увінчується банею з пластичним силуетом, прикрашеною люкарнами. Над притвором зведено дерев’яний ярус дзвіниці з шатровим завершенням. У цегляному оздобленні віконних прорізів застосовано барокові мотиви.

Упродовж двох десятиріч храм залишався діючим. У 1939 р. церкву було закрито, але парафіяни зберегли іконостас та ікони. Згодом богослужіння у храмі були поновлені та тривають дотепер. Виконуються нові внутрішні розписи. На погості збереглися окремі поховання, зокрема, склеп-каплиця з елементами мавританського стилю. При храмі діє недільна школа.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist