Храм на честь преподобного Феодора Освяченого

Престольне свято:
Дата: 29 Травня.
Адреса: вулиця Овруцька, 7
Телефон: 044 483 20 01

Iнформацiя

Наприкінці XIX ст. на розі теперішніх вулиць Овруцької та Багговутівської був зведений величний храм, будівництво якого завершилося 1872 р. Тоді ж його освятили на честь преподобного Феодора Освяченого (IV ст.), одного із засновників православного чернецтва.

Внутрішній живопис храму був виконаний у стилі давньоруських фресок. З Києво-Печерської лаври до церкви перенесли точну копію стародавнього образу Воскресіння Христового, оригінал якої зберігався над Гробом Господнім в Єрусалимі. Т. Кибальчич подарував храму численні реліквії, зібрані ним у Святій Землі: частинку Животворящого Хреста Господнього, каміння від печери Гроба Господнього та від гробниці Божої Матері, а також шматочки каміння з Віфлиємської печери та частинки Мамврійського дуба, під яким праотець Авраам приймав трьох Божественних Мандрівників.Але найціннішими святинями церкви були вищезгадані точні копії печери Гробу Господнього та печерного храму святого священномученика Климента Римського в Інкермані.

Після зруйнування храму преподобного Феодора (ця трагічна подія відбулася в середині 30-х років XX ст.) на суміжній території було побудовано багатоповерховий будинок (вул. Багговутівська, 4). Та з Божої ласки саме те місце, де розташовувався храм, не було забудоване.

Нині тут діє домовий храм, звершуються богослужіння та хресні ходи. Також у причтовому будинку відкрито недільну школу, бібліотеку, церковну лавку. На території, за сприяння Інституту археології НАН України, у 2008-2009 р.р. відбулися розкопки та були віднайдені унікальні святині — копії Кувуклії та печерного храму на честь сщмч. Климента Римського.

Духовенство