Храм на честь праведного Іоанна Кронштадського

Престольне свято:
Дата: 2 Січня. Дата: 16 Жовтня.
Адреса: вул. Кронштадтська, 40
Телефон: 067 780-87-42
Сайт: pravdar.org.ua

Iнформацiя

Парафія на честь Святого Праведного Іоанна Кронштадтського у Дарницькому районі м. Києва є частиною канонічної Української Православної Церкви (Предстоятель — Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України). Парафія утворена наприкінці 2000р., перше богослужіння відбулось 02 січня 2001р. Община створена при міській клінічній лікарні № 1, вздовж цього медичного закладу проходить вул. Кронштадтська, тому громаду вирішили назвати на честь великого святого і чудотворця, цілителя людських душ і тіл, праведного Іоанна Кронштадтського. Під приміщення храму лікарнею було надано напіврозвалену, засмічену будівлю без вікон і дверей. З міркувань гігієни відбили стару штукатурку, зняли кілька шарів підлоги. Починали богослужіння у аболютно непристосованому приміщенні: були лише цегяні стіни і пісок під ногами. Ситуація здавалась безвихідною, не було нічого, але була віра і молитва, і Господь по молитвам св. Іоанна приводив нових парафіян, посилав добрих небайдужих людей, щасливі можливості, і наша церковна будівля потроху впорядковувалася, прикрашалася і з часом стала схожа на справжній православний храм і зовні і всередині. Нині парафія живе повноцінним богослужбовим життям. Служби здійснюються не тільки в неділю і свята, але і серед тижня. Храм відкритий щодня, що дає можливість всім бажаючим прийти і помолитися, навіть коли богослужіння немає.

З самих перших днів свого заснування парафія опікувалася пацієнтами та персоналом лікарні. Настоятель храму відвідує особисто кожного пацієнта лікарні, сповідає і причащає, соборує хворих, хрестить і новонароджених тяжкому стані в пологовому будинку, і дорослих пацієнтів. Перед Таїнством Хрещення проводиться обов`язкова бесіда з основ Православної віри. В храмі і в палатах служаться молебні за зцілення, перед операцією, подячні за одужання. Коли при лікарні відкрилось відділеня для безпритульних, парафіяни стали збирати та передавати їм одяг та продукти.

При храмі вже кілька років діє бібліотека і відеотека, великий вибір книжок і православних фільмів, які з задоволенням беруться і прихожанами і пацієнтами. Для наших маленьких прихожан працює недільна школа, на заняттях якої діти вивчають основи віри, богослужіння, церковні свята, колядки і навіть англійську мову!

Майже з початку свого існування парафія вирішила відвести земельну ділянку на вул. Кронштадтській на узліссі парку Партизанської слави для будівництва нового великого храму і недільної школи. Оформлення необхідної документаціїї просувалось надзвичайно важко, але незважаючи на всі перепони у 2006р. милістю Божою були отримані всі дозволи на оренду землі і почались підготовчі роботи до будівництва храму. 17 лютого 2007р. Блаженнішим Митрополитом Володимиром було закладено пам`ятну капсулу у фундамент нового храму. На храмове свято 2 січня 2008р. відбулося перше богослужіння у нижньому новому храмі що будується в парку. З цього часу всі богослужіння відбуваються в новому храмі. 2 січня 2009р. наша парафія молитовно відзначила 100-ліття праведної кончини св. праведного Іоанна Кронштадтського.

Духовенство