Храм на честь Покрова Божої Матері

Престольне свято:
Дата: 14 Жовтня.
Адреса: вулиця Мостицька, 2
Телефон: 068 575 02 97
Сайт: priorka.org

Iнформацiя

Більше двохсот років святі освящаються молитовними подвигами священиків та віруючих древні схили Пріорки. Літописи свідчать, що спочатку, ще в кінці XVIII століття, тут була побудована церква, що стала згодом наріжним каменем і предтечею появи однієї з православних перлин Києва – Свято-Покровської церкви на Пріорці. Місце на території Свято-Покровської церкви, де раніше був престол попереднього православного храму, свято шанується.

Зведений ж на одному із самих високих пагорбів, Києва Свято-Покровська церква ось вже більше ста років старанно проповідує своїми смарагдовими куполами, увінчаними хрестами, архітектурним нарядом і неповторним внутрішнім оздобленням.

Тисячі та тисячі прихожан – наші предки і наші сучасники – завжди знаходили і знаходять спасительний покров, духовну підтримку і розраду в її благодатних місцях. Тепла і затишна краса інтер’єру зі склепінням, що йдуть на висоту 30 метрів, фрески з ликами православних святих і з сюжетами із Святого Письма, царські врата і величний різьблений іконостас, старовинні і сучасні ікони, батьківська проповідь священика. Все настроює на високий духовний стан, на проникливу молитву.

Свято-Покровська церква – достойний плід, увінчуючий самовідданий труд священиків, прихожан, жертводавців та будівельників, віддавших для її зведення і благодатної роботи багато життєвих сил і засобів.

Свято-Покровський храм на Пріорці храм побудований в 1902 – 1906 рр. на місці дерев’яного Димитрівського храму. Будівля церкви практично повністю збережене. В храмі було поставлено три Престола: головний – в честь Покрова Пресвятої Богородиці, в північному приділі – в ім’я Св. Миколая Чудотворця, в південному – на честь свв. великомучеників Георгія Побідоносця і Димитрія Солунського. Будівля церкви п’ятикупольна; в західній частині знаходиться колокольня, також увінчана куполом.

Свідчення того, як і чим жили церква і прихожани в роки радянської влади, за зрозумілих причин, дуже мало. В 1945 р. на пожертвування в алтарі було встановлено новий жертвеник. В 1953 г. в храмі був зроблений капітальний ремонт.

Після радянських років змінилося багато. Пішла в минуле одноповерхова Пріорка, на її місці з’явився Мостицький житловий масив, а за ним – масив Виноградар. В 2008 році до 100-річчя від дня освячення храму заново перекритий головний купол церкви.

Духовенство