Храм на честь первоверховних апостолів Петра і Павла

Телефон: 044 227 09 83
Сайт: http://www.pip.kiev.ua

Iнформацiя

Парафіяльна церква передмістя Куренівки спершу з’явилася у вигляді дерев’яного одно-банного храму, спорудженого у 1757 р. коштом київського міщанина К. Бушука в ім’я апп. Петра і Павла. У 1811 р. храм був реконструйований з підведенням мурованого фундаменту. У 1865 р. на погості було зведено теплу церкву в ім’я свт. Тихона Задонського з бічним престолом на честь сщмч. Ігнатія Богоносця. Над притвором улаштували нову дзвіницю.

Упродовж 1903-1905 рр. споруджувалася нова парафіяльна Петропавлівська церква у росийському стилі. У 1930-х рр. храм був закритий і використовувався як промислове приміщення, втративши при цьому завершення. У такому вигляді церква стояла до 1986 р., коли її було знесено і натомість споруджено новий корпус заводу “Кінап”.

26 липня 2003 р. на терені скверу неподалік від колишнього місця храму було упродовж одного дня споруджено тимчасову будівлю нової церкви (згоріла на поч. 2007 р., нині відновлюється). Ведеться розбудова цегляного об’єму храму.

Ведеться парафіяльний листок “Дорога к храму”.

Духовенство