13 квітня 2023 року, у Великий Четвер, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин освячення мира у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія).
Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви та духовенство. З Блаженнішим владикою молились настоятель, сестри і парафіяни монастиря. За богослужінням особливо помолились про мир в Україні та попросили Божої милості українському народу.
За Божественною літургією відбулось освячення мира, вперше у Києві після 110-річної перерви.
Чин мироваріння розпочався ще у Великий Понеділок. Тоді Предстоятель звершив освячення води та окропив заготовлені інгредієнти для мира. Також Блаженніший владика особисто запалив вогонь під казаном, встановленим для мироваріння у церкві Всіх святих у Феофанії. Після цього Предстоятель почав читання Святого Євангелія, яке продовжували архієреї та духовенство до самого завершення мироваріння у Велику Середу.
Вранці у Великий Четвер готове миро урочисто внесли в собор. Під час великого входу ємності перенесли до престолу разом зі Святими Дарами. Саме освячення речовини відбулось після Євхаристійного канону – Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс особливу молитву над миром, а потім проспівали тропар П’ятидесятниці.
У Київській митрополії мироваріння востаннє відбувалося у 1913 році. Ця традиція перервалася спочатку внаслідок Першої світової війни, а потім революції і приходу до влади богоборців. Виготовлення мира у Києві відновлюється у час повної самостійності і незалежності Української Православної Церкви. Таке рішення Собор УПЦ ухвалив 27 травня 2022 року.