6 квітня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров) взяв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю “Київщина: історія та сучасність”, яку було влаштовано до 85-річчя утворення Київської області.
Організаторами виступили Київська обласна рада, Київська обласна державна адміністрація, Державна архівна служба України, Інститут історії НАН України, Державний архів Київської області, Центральний державний архів кінофотофонодокументів ім. Г. С. Пшеничного, Вишгородський історико-культурний заповідник, Спілка архівістів України, компанія “Цифрова країна”.
На розгляд учасників – провідних науковців і фахівців з України, Польщі та інших країн – було винесено актуальні питання історії Київщини. Учасників запросили представити історіографічні та джерелознавчі дослідження нашого регіону, висвітлити проблеми дослідження та збереження історичних, культурних і духовних пам’яток, представити широкому загалу історико-біографічні розвідки, показавши поєднання особистості та Київщини, а також звернути увагу на місцеву історію як фундамент становлення краю.
Архімандрит Філарет виступив із доповіддю на тему “Християнське благочестя в родинах православних козаків-захисників Київщини на прикладі сім’ї уродженця Макарова святителя Димитрія Ростовського”. В ній було розкрито основні аспекти життя родини, з якої походив святитель Димитрій, серед яких, насамперед, православна віра, справи добра та милосердя, молитовний настрій.
Підводячи підсумки наукового зібрання, директор Державного архіву Київської області Соф’я Камєнєва зазначила актуальність, вагомість і практичний напрямок доповідей і запропонувала, щоб подібні зустрічі за участі фахівців-архівістів, істориків, музейних працівників, священнослужителів відбувалися регулярно. За матеріалами конференції заплановано видати збірку.
Також цього дня отець Філарет поспілкувався з очільниками Київщини та іншими учасниками конференції. Під час бесіди отець благочинний розповів про соціально-благодійницьку роботу у Київській єпархії, а також обговорив питання подальшої співпраці духовенства вікаріатства та представників влади на місцях на благо нашої Вітчизни.