07DDB41C-47E1-4709-A990-4EEA6CDD54A6

Єпископ Білогородський Сильвестр звершив молебень перед мощами святого немовляти, від Ірода у Вифлеємі вбитого

11 січня 2020 року, у день пам’яті мучеників 14 000 немовлят, від Ірода у Віфлеємі вбитих, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на прохання громадської організації «Вся Україна» й інших організацій, що займаються протиабортною діяльністю, вікарій Київської Митрополії єпископ Білогородський Сильвестр звершив молебень перед мощами одного з Віфлеємських мучеників-немовлят, які почивають у Дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Богослужіння було звершено в Аннозачатіївському храмі обителі.

За богослужінням молились представники різних організацій України, які займаються протиабортною діяльністю, зокрема: «Вся Україна», «Pro-life Україна», «Дияконія», «Фітофарм» та інші.

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київських духовних шкіл.

Після завершення молебню єпископ Сильвестр звернувся до присутніх з архіпастирським словом. За заслуги перед Українською Православною Церквою з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія благодійники протиабортного руху і основні активісти були відзначені церковними нагородами.

Його Преосвященство дав коментар також церковним засобам інформації, які були присутні на заході та висвітлювали його.

Історична довідка про частку мощей мученика-немовляти, що у Києво-Печерській Лаврі почивають

У «Короткому історичному описі Києво-Печерської Лаври» 1795 року митрополита Київського Самуїла (Миславського) згадується «частка мощей святого немовляти, Христа ради від Ірода вбитого, принесена в Лавру Святішим Патріархом Єрусалимським Феофаном 1620 року» і знаходиться в Дальніх печерах. Те ж саме про святиню повідомляє і «Опис» Лаври 1831 року митрополита Євгенія (Болховітінова).

На карті Дальніх печер 1703 року зображена непідписана мала рака, яка на більш пізній карті, ймовірно 1744 року відзначена на тому ж місці і має підпис: «Святий Іоанн, немовля, Іродом убитий».

На картах Дальніх печер 1769-1789 і 1795 рр. згадуються відповідно «один з немовлят, зарізаних царем Іродом» і «частка мощей немовляти, від Ірода вбитого».

Зображення цього немовляти присутнє на старовинних іконах Собору Печерських святих.

У XX ст. ковчег з мощами святого немовляти деякий час перебував в фондах створеного на території Лаври Києво-Печерського державного історико-культурного заповідника. Нині святиня перебуває у Дальніх печерах.