Як ставитися до легалізації т. зв. ПЦУ – роз’яснює Керуючий справами УПЦ

Ставитися слід спокійно і мудро. Будь-які випробування ще раз нагадують християнину, що головне для нього – зміцнення відносин з Богом. Ці відносини знаходяться в нашій зоні відповідальності, є сенсом життя.

Все відбувається з волі Божої. Господь попускає зло з різних причин: для зміцнення віри, для смирення, а також для того, щоб людина мужньо здолала зло. Зі злом потрібно битися, але спочатку перемігши його в своєму серці. І коли пристрасті вщухнуть, з холодною головою і гарячим серцем слід тримати бій, стримувати атаки зла всіма силами.

Як ми можемо це зробити на практиці? Важливо бути уважним і пильним, перевіряти інформацію, – можливостей для цього предостатньо. Треба бути більш активним і допитливим, цікавитися історією Церкви, поглиблювати пізнання Святого Письма. Тоді тим, хто сіє брехню, буде важко маніпулювати такою підкованою людиною. «Пом'ятуй колишнє; покладися на Господа в майбутньому; вживай на благо сьогодення», - говорив свт. Філарет (Дроздов).

Слід знати ворога в обличчя, розуміти, що є певні сили, що просувають свої інтереси. І Церква потрапляє в поле їх інтересів. Завдання – розділити і панувати. Існує ряд компаній, що обслуговують ці групи, в тому числі і засоби масової інформації. Отже, не потрібно вірити тому, що поширюють пропагандистські, заангажовані ЗМІ, які переслідують свої цілі і вигоду.

Можливо, найближчим часом поллється потік неправдивої інформації на Церкву та її служителів, і справа честі для християнина – захистити істину, Церкву, близьких. Кожен може це робити на своєму рівні.

Не поширювати чутки і здогадки, не панікувати – це теж допомога Церкви. Церкві, звичайно ж, потрібна спільна молитва. Це її душа. Коли тисячі, мільйони віруючих разом моляться в православних храмах у святкові та недільні дні, Небо опускається на землю і ми, християни, стаємо на мить небожителями. В такі моменти Господь зміцнює і втішає нас.

У будь-якій складній ситуації важливо орієнтуватися на святих, знати їх житія, подвиги, знайомитися з ними ближче. Їх досвід настільки різноманітний і глибокий, що ми однозначно знайдемо для себе приклад і підказку в будь-якій життєвій ситуації.

Читайте постійно Євангеліє, переймайтеся мудрістю його рядків, насичуйте серце Христовою любов'ю. І в потрібний момент потрібні слова зміцнять вас в тій чи іншій дії.

Захистити Церкву – значить залишатися християнином в будь-якій ситуації, не втрачати дух мирний, людинолюбство, сподіватися і вірити в Його благодатну допомогу, але при цьому робити все можливе за людськими мірками. «Час нашого земного життя безцінний: в цей час ми вирішуємо нашу вічну долю», – повчає свт. Ігнатій Брянчанінов.

Зрада завжди болісна. Але головне – не стати зрадником самому.

pravlife.org