wpid-wpid-dsc_002ч6.jpg.jpeg.jpeg

Як полiтикам може допомогти приклад святого благовірного князя Ярослава Мудрого – Керуючий справами УПЦ

Митрополит Бориспільський i Броварський Антоній розповів про приклад правителя святого Ярослава Мудрого, який може допомогти українським політикам. Святий благовірний князь Ярослав Мудрий, пам'ять якого Церква вшановує сьогодні, є взірцем правителя-християнина, і його приклад не втрачає актуальності й нині.

«Як домогтися того, щоб люди, наділені владою, були чесними, робили добро, щиро служили своїй країні? Дискусії про це точаться в нашому суспільстві десятиліттями. Як правило, все зводиться до пошуку механізмів контролю, які не дозволятимуть державцю сходити на манівці. Очевидно, це правильно. Але ми рідко згадуємо про інший запобіжник – духовний. Державний діяч, який слухається голосу совісті, який має страх Божий, не стане корупціонером, не буде ані красти, ані чинити несправедливо – навіть коли за ним ніхто не стежить. Цьому навчає сьогоднішніх можновладців святий правитель Ярослав», – відзначив владика.

За його словами, є ще один надважливий вимір державного служіння: турбота про духовне життя народу. «У сучасному секуляризованому світі превалюють матеріальні цінності. Але чи достатньо людині лише ситості і комфорту? «Не хлібом єдиним буде жити людина, але всяким словом, що виходить із уст Божих», – каже Господь (Мф 4:4). Благовірний князь Ярослав подає приклад розбудови не просто держави, а держави християнської. Він доносив євангельське світло язичникам, створив систему духовної освіти, відкрив усім доступ до християнської книги, будував храми і монастирі. За його правління була заснована колиска нашого чернецтва – Києво-Печерська лавра, за його повелінням у Києві збудували Софійський собор», – зазначив митрополит Антоній.

«На превеликий жаль, замість того, аби вчитися у святого Ярослава Мудрого, деякі політики намагаються зловживати його спадщиною, сіючи розбрат у народі та поглиблюючи розкол в українському Православ’ї. А при зазіханні на Софію Київську релігійні організації, не визнані світовим Православ’ям, та їхні покровителі при владі не гребують прикриватися ім’ям святого князя», – зазначив архієрей.

«Думаю, нам усім варто пам’ятати слова благовірного князя Ярослава із його заповіту синам: «Якщо будете жити в любові між собою, то Бог буде з вами. Він підкорить вам усіх ворогів, і будете жити в мирі. Якщо ж будете ненавидіти один одного, сваритися, то і самі загинете, і погубите землю батьків і дідів ваших, яку вони придбали працею своєю великою», - підсумував митрополит Антоній.

Центр інформації УПЦ

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua