wpid-1461477674-8900.jpg

Вхід Господній у Єрусалим – митрополит Антоній розповів історію свята

Православні християни сьогодні відзначають одне з дванадцяти головних церковних свят – Вхід Господній у Єрусалим. Керуючий справами Церкви митрополит Антоній (Паканич) нагадав про те, що юдеї, які прийшли на свято Пасхи до Єрусалима, зустрічали Іісуса Христа як Месію і великого Чудотворця, а через декілька днів – зажадали Його розіп'ясти.

"Господь воскресив Лазаря і за кілька днів до хресних страждань увійшов у Єрусалим як переможець смерті. Він бажає миру і їде в місто на ослику. Не царювати над людьми, а померти на Хресті. Люди, знаючи про воскресіння Лазаря, радіють і кричать Йому "Осанна!", встеляючи дорогу своїм одягом і пальмовим гіллям, як зустрічали тоді царів. «Осанна Синові Давида! Благословений, Хто йде в ім'я Господнє! Осанна в вишніх!» Але вже завтра ті, хто прославляли Бога, зажадають Його смерті. І Він зійде на Голгофу, принесе себе в жертву за гріхи всього світу, заради спасіння всіх людей", – розповів владика Антоній.

За його словами, ця євангельська подія повторюється як в історії людства, так і в людських долях.

"Сьогодні, коли хтось бачить перед собою один із можливих шляхів, здавалося б, благополучного і щасливого життя, потрібно зупинитися і поставити собі запитання: чи той це шлях вірності Богу, яким Господь наш Іісус Христос входив у Єрусалим? І чесно відповівши собі, обрати правильний шлях, цілком довірившись Богу", – сказав керуючий справами УПЦ.

Митрополит Антоній нагадав, що в Україні свято Входу Господнього в Єрусалим у народі називають Вербною неділею, оскільки верба одною з перших прокидається після зими і, за традицією, її освячують у наших краях замість пальмових гілок.

"У цей день віряни приходять на богослужіння з гілками верби. У храмі читається особлива молитва на благословення гілок, після цього верби кроплять святою водою. За традицією, освячені верби віряни зберігають протягом року, прикрашаючи ікони", – розповів владика Антоній.

religions.unian.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua