370AF5AA-34F1-49F3-A8E1-589AA597ABD4

Вакцинація не може бути примусовою – єпископ Баришівський Віктор

Сьогодні в різних країнах широко обговорюється тема вакцинації серед населення. Її добровільність однозначно і беззастережно вказана в пункті 7.3.1. Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи 2361 (2021). Про це у своєму Telegram-каналі повідомив єпископ Баришівський Віктор, голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях.

Владика Віктор звертає увагу на положення документа, який адресовано парламентам держав і встановлює міжнародні юридичні стандарти практики впровадження вакцинації. «Аналіз цих стандартів дає підстави зробити висновок, що вакцинація не може бути примусовою. Ніхто не може бути примушений пройти цю процедуру під впливом політичних, соціальних чи інших обставин», - зазначає Преосвященний владика. Наступним пунктом цього ж документа заборонено піддавати людей різного роду приниженням у правах через відсутність вакцинації.

Примусова вакцинація буде порушенням норм міжнародного права та біоетичних стандартів у медицині. Відмова у працевлаштуванні, звільнення з роботи, відмова в доступі до послуг у зв’язку з відсутністю вакцинації — ці та інші подібні діяння будуть грубим порушенням прав людини. Резолюція визначає вакцинацію не тільки як суспільне благо і цінність, але і встановлює гарантії відшкодування шкоди, яка може бути заподіяна і самою вакцинацією.

Відповідно до норм Резолюції, процес вакцинації повинен відбуватися виключно на добровільних засадах, з дотриманням високих стандартів безпеки та широкої інформаційної кампанії щодо пропонованих населенню медичних процедур і їх наслідків.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua