Пантелеімон, архієпископ Бучанський

i-200x300Вікарій Київської Митрополії

У миру — Віктор Романович Бащук
Народився: 14.01.1961
Тезоіменитство: 9 серпня
Хіротонія: 24.12.2000

Архієпископ Бучанський Пантелеімон (Віктор Романович Бащук) народився 14 січня 1961 року в місті Білогір'я Хмельницької області у родині робітників.

У 1980 році закінчив Хмельницький кооперативний технікум. З 1980 по 1982 рік проходив службу в армії.

У 1984 році був прийнятий у Свято-Троїце-Сергієву Лавру. 5 січня 1986 року прийняв чернечий постриг з ім'ям Пантелеімон. 9 березня того ж року відбулося його рукоположення в сан ієродиякона.

У 1988 році був відряджений з Руською духовною місією в Єрусалим, де 28 липня був рукоположений у сан ієромонаха.

У тому ж році вступив до Московської духовної академії, яку закінчив у 1991 році.

1990 року повернувся до Свято-Троїце-Сергієвої Лаври, згодом був переведений до Свято-Данилового монастиря Москви.

29 березня 1990 року возведений у сан ігумена.

У березні 1996 року зарахований до числа братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

13 квітня 1996 року прийняв сан архімандрита, був призначений виконуючим обов'язки скарбника Лаври.

12 вересня 1996 року рішенням Священного Синоду УПЦ був призначений намісником Різдва Пресвятої Богородиці Глинської пустині.

24 грудня 2000 року архімандрит Пантелеімон був хіротонісаний в єпископа Васильківського і призначений вікарієм Київської Митрополії.

10 листопада 2005 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви був призначений єпископом Шаргородським, вікарієм Вінницької єпархії.

10 червня 2007 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 64) призначений керуючим новоствореною Сєверодонецькою єпархією з титулом "єпископ Сєверодонецький і Старобільський".

Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 11 листопада 2008 року (Журнал №106) був призначений єпископом Уманським і Звенигородським.

Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 29 січня 2016 року (Журнал №9) був призначений архієпископом Бучанським, вікарієм Київської Митрополії.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua