Лавр, єпископ Ірпінський

i-200x300Вікарій Київської Митрополії

У миру - Орест Вікторович Березовський
Народився - 28.01.1986
Тезоіменитство - 31 серпня
Хіротонія - 21.03.2020

Єпископ Ірпінський Лавр (Березовський Орест Вікторович) народився 28 січня 1986 року в селі Коритне Вижницького району Чернівецької області.

Хрещений у лютому 1986 року в Святій Православній Церкві в ім'я святителя Миколая в рідному селі священником Діонісієм Думичем.

У 2003 році закінчив Коритнянську загальноосвітню школу I-III ступенів.

З 2004 по 2009 роки навчався в Московській духовній семінарії.

З 2009 по 2013 роки навчався в Київській духовній академії. Захистив наукову роботу на тему: «Резиденція митрополитів буковинських в XIX - XX століттях. Історія та архітектура», за яку присвоїли ступінь кандидата богослов'я.

З 2013 по 2015 роки ніс різні послухи в Чернівецько-Буковинській єпархії.

У грудні 2015 року зарахований до числа братії Києво-Печерської Лаври.

24 березня 2016 року прийняв чернечий постриг з ім'ям Лавр на честь мученика Лавра Іллірійського. Постриг звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

3 квітня 2016 року висвячений у сан ієродиякона.

28 серпня 2016 року нагороджений подвійним орарем.

12 березня 2017 року висвячений у сан ієромонаха.

11 липня 2017 року призначений настоятелем Хрестового храму на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських при резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

4 березня 2018 року до дня Собору всіх преподобних Києво-Печерських нагороджений Палицею.

19 грудня 2018 року нагороджений Хрестом з прикрасою.

24 березня 2019 року до дня Собору всіх преподобних Києво-Печерських зведений у сан архімандрита.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 18.03.2020 року (Журнал №16) обраний єпископом Ірпінським, вікарієм Київської Митрополії.

20 березня 2020 року в Свято-Троїцькому Хрестовому домовому храмі при резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви в Свято-Пантелеімонському жіночому монастирі у Феофанії м.Києва відбулося наречення в єпископа Ірпінського, вікарія Київської Митрополії.

21 березня 2020 року в тому ж храмі за Божественною літургією відбулася єпископська хіротонія в єпископа Ірпінського, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua