06B153C1-4622-4799-836E-F08D24CC2595

У свято Хрещення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

19 січня 2021 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк та духовенство монастиря.

Після читання святкового зачала Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший владика розповів вірянам про Богоявлення та його значення для спасіння людей.

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми, одержавши Таїнство святого Хрещення, йшли тим шляхом, на якому це Таїнство має найбільш спасительну дію, – побажав Архіпастир насамкінець. – А шлях, на якому Таїнство Хрещення розкриває нас і робить здібними вмістити в себе вічне життя, цей шлях називається заповідями Божими. Ми повинні виконувати заповіді Божі, які возвишають людину, роблять її благородною, красивою, величною і ведуть до спасіння на Небі».

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про хворих, лікарів та прохання про припинення епідемії коронавірусу.

Після Божественної літургії відбувся хресний хід до джерел преподобних Антонія і Феодосія, де намісник Лаври митрополит Павел очолив чин великого освячення води.

Відразу після богослужіння у Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив велике освячення вод Дніпра в Оболонському районі Києва, біля Свято-Покровського собору.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua