D4B87F06-0939-4245-B532-CDB9DB641F74

У Києво-Печерській Лаврі відбулась Десята щорічна студентська конференція «Студентська наука в духовній школі»

26 березня 2019 року в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось пленарне засідання Десятої щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі».

Цьогоріч конференція присвячена 240-ї річниці від дня народження святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського і Галицького.

Участь у міжнародному студентському форумі взяли представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України, Сербії, Румунії, Франції, Білорусі, Росії та Польщі, а також викладачі і студенти Київських духовних шкіл.

До президії увійшли: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор та ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

Відкриваючи форум єпископ Сильвестр привітав присутніх з відкриттям ювілейної Десятої щорічної студентської конференції та запросив до слова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Звертаючись до студентів, Його Блаженство зауважив: «На студентській лаві молоді люди роблять перші кроки в наукових дослідженнях, шукаючи ту сферу знань, яка є найближчою для їхнього серця. Студентська конференція дає змогу поділитися своїми напрацюваннями не тільки з однолітками, але й з досвідченими професорами. В дискусіях можна почути зауваження та рекомендації, які допоможуть скорегувати розпочаті дослідження, вдосконалити їх. Саме на ґрунті студентської науки у вищих навчальних закладах має виростати наука фундаментальна. Кожен успішний вчений був колись наполегливим студентом. Я вірю, що і серед Вас у цій залі є ті, хто вже у недалекому майбутньому буде робити свої внески у вітчизняну науку».

Також Блаженніший владика наголосив, що святитель Філарет зробив помітний внесок у розвиток системи духовної освіти та є прикладом органічного поєднання адміністративного служіння, педагогічної діяльності та особистого благочестя.

Наостанок, Архіпастир побажав учасникам і гостям конференції благословенних успіхів у форумі та закликав на усіх Боже благословення.

Далі присутні заслухали доповідь митрополита Антонія «Життєвий шлях святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського». Детально висвітливши життєвий шлях святителя, архієрей резюмував: «Сьогодні святитель Філарет (Амфітеатров) є одним з шанованих печерських святих. Його ім’я органічно увійшло до нового Печерського патерика, де воно стоїть поруч з іменами давніх печерських преподобних. Це є свідченням того, що благодать Божа завжди в повноті перебуває в Церкві Христовій. В будь-який історичний період та в будь-яких умовах кожен член Церкви може йти шляхом святості. Кожен з нас покликаний стати святим».

Єпископ Білогородський Сильвестр виголосив доповідь «Святитель Філарет (Амфітеатров) та духовні школи Києва». Його Преосвященство розповів про труди та діяльність святителя Філарета, котрий зробив неоціненний вклад у розвиток як богословської освіти загалом, так і Київських духовних шкіл, зокрема.

«Незважаючи на те, що нас відділяє від часу життя святителя Філарета два століття, — наголосив єпископ Сильвестр, — його образ має і нас спонукати до реалізації у власному житті високого Євангельського ідеалу. Ми маємо унікальну можливість не тільки читати житіє святителя Філарета, але і вклонятися його святим мощам, які спочивають на Дальніх печерах Лаври. «Будемо ж звертатися з молитвою до цього великого Божого угодника, щоб він допоміг нам достойно нести своє служіння на благо Церкви Христової» — закликав владика ректор.

Наприкінці пленарного засідання відбулося нагородження студентів Київських духовних шкіл по кафедрі Церковної історії. Далі робота конференції продовжилась у 9-х секціях: Біблійна наука, Догматичне богослів’я, Історія Церкви, Православна Церква у ХХ столітті, Історія духовних шкіл, Спільні питання богослів’я, філософії та культури, Літургічне богослів’я, Церковно-практичні дисципліни, Соціальне служіння та місія Церкви».

kdais.kiev.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua