1F4A6886-2411-407C-AE23-281987A45827

У день Похвали Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив літургію та архієрейську хіротонію у Києво-Печерській Лаврі

13 квітня 2019 року, в суботу 5-ї седмиці Великого посту, свято Похвали Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

За богослужінням відбулася хіротонія архімандрита Амвросія (Вайнагія) в єпископа Згурівського, вікарія Бориспільської єпархії.

Перед початком Божественної літургії був звершений особливий чин, який є частиною архієрейської хіротонії. Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти правила Апостолів, Вселенських і Помісних Соборів та отців Церкви. Завершився чин многоліттям Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику.

Його Блаженству співслужили: митрополит Хустський і Виноградівський Марк, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Шумський Іов, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Гостомельський Тихон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Дубенський Пимен, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, викладачі Київської духовної академії та духовенство Києво-Печерської Лаври.

Богослужбові піснеспіви виконували студентські хори Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

За літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Згурівського Амвросія зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення та приймав вітання.

news.church.ua