84879915

Свято-Троїцький монастир (Китаївська пустинь)

Свято-Троїцький монастир (Китаївська пустинь), в силу свого місцезнаходження й причетності до нього багатьох святинь і святих людей, дарує всім, хто до нього приходить, душевний відпочинок. Історично Китаївська пустинь — це місце поховання багатьох тисяч подвижників Києво-Печерської Лаври. Тепер, хто буває в монастирі, фактично ходить по місцях історичних поховань. Через достатню віддаленість від міста, печери Китаївської гори зберегли свій прадавній вигляд майже без змін.
Монастирські богослужіння проходять у головному Свято-Троїцькому храмі й храмі святих Дванадцяти Апостолів. У цьому ж храмі перебувають головні святині монастиря — частки мощей святих апостолів і інших святих, мощі преподобного Феофіла, Христа заради юродивого. У Свято-Троїцькому храмі перебуває список чудотворної ікони Божої Матері «Ватопедська», інша назва «Заклана», а під спудом, у північної стіни Свято-Троїцького храму, почивають мощі преподобної Досифеї. В 1996 р. рішенням Синоду УПЦ обитель одержала статус монастиря. У цей час Свято-Троїцький Китаївський чоловічий монастир — відоме місце паломництва православного миру.

Китаївська пустинь відома сьогодні багатьом мирянам не тільки як лікарня духовних недугів, а й місце, де люди знову знаходять благодать та щиросердечний мир.

Незважаючи на труднощі, пов'язані з відновленням храмів та житлових господарських приміщень, братія піклується, насамперед, про духовне відродження обителі, фундаментом якої завжди служило духовне життя. В них духовна основа й сила Свято-Троїцького монастиря.

Намісник монастиря:

Архімандрит Прохор (Костюченко)

Кількість насельників:

14 насельників:

    • Священиків - 9
    • Дияконів - 4
    • Ченців - 3
    • Черниць - 3
    • Послушників - 4

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua