изображение_viber_2019-10-10_21-19-48

Сімейним відділом проведено чергову щорічну міжнародну конференцію, присвячену проблематиці абортів

5-6 жовтня 2019 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулася щорічна міжнародна конференція "Підтримка кризової вагітності", присвячена проблемі абортів. Пленарну частину заходу в актовій залі Свято-Покровського Голосіївського монастиря відкрив вікарій Київської Митрополії єпископ Гостомельський Тихон. Участь у конференції взяли керівники pro-life організацій з Америки, Англії, Російської Федерації, а також з багатьох міст України: Києва, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці, Горлівки, Івано-Франківська.

За клопотанням Єпархіального відділу з питань сім'ї були відзначені церковними нагородами активісти за збереження життя ненароджених дітей.

На конференції з доповіддю виступила представник Інституту демографії Світлана Аксьонова, в якій було сказано про те, що статистика абортів хоч зменшується, але їй не можна довіряти повністю. Світлана Фіцайло, яка представляла Міністерство освіти України, наголосила на важливості взаємодії їх структури з громадськими організаціями для зміцнення інституту сім'ї в країні. Бетані Дженсен розповіла в загальному про ситуацію з абортами в світі, в чому присутні побачили невтішну тенденцію до легітимізації абортів майже в кожній європейській країні. Але вона порадувала і невеликим променем надії, повідав про те, що в Америці вже 5 штатів заборонили аборти і чекають остаточного підтвердження своїх актів у наступаючому 2020 році влітку. Були заслухані доповіді багатьох організацій, де вони ділилися успішним досвідом реалізації проектів на захист життя дітей до народження і популяризації традиційних сімейних цінностей.

Дуже незвичайною і цікавою частиною конференції були дебати представника громадської організації, що виступає на захист життя дітей до народження, з гінекологом-акушером заступником головного лікаря 3-го пологового будинку Тетяною Петренко. Під час дебатів обговорювалися теми заборони абортів і абортів за медичними показниками.

На другий день конференції проходили практичні тренінги для психологів і гінекологів по передабортне консультування, для лекторів і педагогів - по просвітницькій діяльності. На круглому столі було розроблено дорожну карту з розвитку протиабортну руху, а також прийняли рішення щодо подання петиції, яка повинна зобов'язати виробників деяких видів гормональних контрацептивів вказувати в описах про той факт, що вони можуть мати абортивний ефект.