Преображенський храм

Храм Преображення Господнього

Парафія заснована з віруючих с Покровського храму, що на Солом'янці. 18 вересня 1992 р. храм було захоплено розкольниками. Протягом п'яти років йшла боротьба парафіян за церкву. Коли була підписана угода Про визнання діючого положення про власність, Блаженніший Митрополит Київський та всія України Володимир благословив залишити місце служіння під парканом Покровської церкви. Проте сформована парафія не хотіла розходитись і благала настоятеля залишитись з ними. Останнє богослужіння просто неба протоієрей Сергій Дегтярьов відправив 18 квітня 1998 р. Він дізнався, що поруч, на території парку ім. Островського, в часи лихоліття було зруйновано Преображенський храм і взяв благословення Предстоятеля на відродження святині.

Того ж 1998 р. розпочато будівництво храму. Це було по-справжньому "народне будівництво" - парафіяни особисто приймали участь у зведенні церкви. Спочатку це була каплиця, яку у 1999 р. освятив Блаженніший Митрополит Володимир. Влітку 2002 р. було одержано проект та генеральний план. У 2003 р. було освячено наріжний камінь за участю Митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла.

19 серпня 2003 було відправлено першу Божественну літургію. У 2005 р. було проведено освячення храмових хрестів Митрополитом Володимиром. А 10 листопада 2007 р. Предстоятель УПЦ Митрополит Володимир освятив саму церкву.

Тел. 248-97-28.
Престольне свято: 19 серпня, 14 жовтня, 18 липня.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua