untitled-10-4

Предстоятель УПЦ очолив урочисте богослужіння у Ніжині

8 грудня 2019 року, у Неділю 25-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті священномученика Климента Римського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Ніжин.

Перед богослужінням архієреї, духовенство та віряни урочисто зустрічали Блаженнішого Архіпастиря.

Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, митрополит Почаївський Володимир, митрополит Сєверодонецький і Старобільський Никодим, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Шумський Іов, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Дубенський Пимен, єпископ Згурівський Амвросій, гості у священному сані та духовенство єпархії.

За літургією була звершена хіротонія намісника Свято-Климентовського Інкерманського чоловічого монастиря архімандрита Каллініка (Чернишова) у єпископа Бахчисарайського, вікарія Сімферопольської єпархії.

За літургією була піднесена сугуба молитва про єдність Православної Церкви. Також, згідно з рішенням Священного Синоду від 6 грудня 2019 року, були виголошені особливі молитви на підтримку миротворчих ініціатив Української Держави щодо врегулювання конфлікту на Донбасі підносились в усіх храмах єпархій УПЦ.

Богослужіння завершилось чином вручення жезла новому єпископу. Предстоятель звернувся до владики Каллініка зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. Ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав керуючого єпархією митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента з днем пам’яті небесного покровителя.

news.church.ua