4189ED37-82B0-4CD4-8892-7AD76A5DDD35

Предстоятель очолив урочистості з нагоди Актового дня Київських духовних шкіл

9 листопада 2019 року, в день пам’яті небесного покровителя Київських духовних шкіл, преподобного Нестора Літописця, у Києво-Печерській Лаврі відбулися урочистості з нагоди Актового дня Київської духовної академії і семінарії.

Після богослужіння в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбувся урочистий акт.

Після спільної молитви ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр привітав присутніх та запросив до слова Предстоятеля УПЦ, який очолив захід. Архіпастир також привітав усіх з Актовим днем Київської духовної академії. Його Блаженство зазначив, що Київські духовні школи відігравали значну роль у житті Церкви і у дореволюційний період, будучи духовною колискою багатьох святих, а також і сьогодні не втрачають свого значення у духовному житті Української Православної Церкви.

З підбиттям підсумків за останній навчальний рік у Київській духовній академії виступив проректор з навчально-методичної роботи КДАіС архімандрит Філарет (Волошин).

Традиційно під час урочистого акту були презентовані нові наукові видання КДА, а викладачам присвоєні вчені звання. Секретар Вченої ради КДАіС протоієрей Василій Яковчук виголосив актову доповідь, у якій розповів про зв’язки між трьома новопрославленими святими із Собору Київської духовної академії – святителем Сильвестром (Малеванським), святителем Васлієм (Богдашевським) та священномучеником Олександром Глаголєвим.

Поважні гості з-за кордону привітали зі святом ректора та Київські духовні школи загалом і вручили подарунки та церковні нагороди владиці Сильвестру. Так, вітальні адреси від своїх Предстоятелів виголосили архієпископ Вроцлавський і Щецинський Георгій (ієрарх Польської Православної Церкви) та єпископ Слуцький і Солігорський Антоній (Білоруська Православна Церква). З привітанням виступив також ректор Московської духовної академії і семінарії єпископ Звенигородський Питирим.

Блаженніший Митрополит Онуфрій нагородив викладачів, співробітників та благодійників богословського навчального закладу церковними нагородами, а кращим студентам КДАіС та усіх духовних семінарій УПЦ вручив стипендії Предстоятеля Української Православної Церкви. Також були вручені стипендії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Після урочистої частини всі присутні були запрошені на святкову трапезу.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua