Парафія на честь свт Миколая, що при міській лікарні № 17, відзначила престольне свято

19 грудня парафія на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських Чудотворця Печерського благочиння, що на території столичної лікарні № 17 відсвяткувала своє престольне свято та 15-річчний юбілей з часу свого заснування.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія святкову літургію в Свято-Миколаївському храмі парафії очолив вікарій Київської Митрополії, керуючий Південним київським вікаріатством єпископ Васильківський Миколай.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Печерського благочиння та настоятель храму протоієрей Володимир Косточка, духовенство та гості парафії в священному сані.

Після читання Євангелія, Преосвященний владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Зокрема він сказав: «Сьогодні вся повнота Православної Церкви прославляє великого угодника Божого. Говорячи про святителя Миколая, Мир Лікійських Чудотворця, ми розуміємо, що в його особі, як ні у кого іншого, була явлена світові така велика християнська чеснота, як милосердя. Що таке милосердя і що спонукає людину виявляти його? Це вияв надзвичайно великої любові до Бога і до людини, як творіння Божого, любов, джерелом якої є глибока віра. Саме такою вірою і таким милосердям був обдарований святитель Миколай. І ця віра і милосердя допомагали йому вже під час його життя творити чудеса, а ще більше, вже для всього світу — після його блаженної кончини. Тому цього великого святого знають практично у всіх країнах землі, його шанують і православні, і католики, шанують мусульмани, і іудеї, язичники і атеїсти. І нема людини, яка б з певною повагою не ставилась до святителя Миколая».

В своїй проповіді преосвященний владика навів приклади чудесної допомоги святителя Миколая вже в наші часи, і, проводячи, аналогію з 4-м століттям, коли жив угодник Божий, зауважив, що схильність до гріха залишається в людській природі. Але, не дивлячись навіть на гріховні наміри людини, милосердний Господь через своїх угодників Божих, таких як святитель Миколай, виявляє божественне милосердя, любов і прощення, закликаючи тим самим людину до виправлення, до святості, до виконання заповідей Божих. Щоб людина врешті решт полишила гріховне життя, навернулась до Господа і наслідувала Царство Небесне.

«Будемо і ми, дорогі браття і сестри, навчатися цієї любові та милосердю, які виявляє до нас милосердний Господь і його святі послідовники, як святитель Миколай, Мир Лікійських Чудотворець», — сказав на закінчення владика.

Також, владика підніс молитву Господу Вседержителю за мир в Україні.

Після урочистого Богослужіння владика, духовенство а миряни звершили чин славлення біля храмової ікони на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських Чудотворця.

Владика Миколай тепло привітав громаду храму з престольним святом, побажав молитовного покровительства святителя Миколая та передав присутнім благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

Прес-служба Київської митрополії