unnamed

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній розповів про мету Великого посту: це час, коли нам потрібно змінитися

Великий піст, у який сьогодні вступають православні християни – це час серйозної та інтенсивної роботи над собою, розповів Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

«Це дивовижний період нашого життя, коли нам потрібно змінитися. Ми називаємо Великий піст духовною весною. Як після зимової сплячки відроджується природа, так і людина покликана до того, щоб за цей короткий час пробудитися від гріховного сну і присвятити своє життя боротьбі з власними недоліками», – сказав митрополит.

За його словами, неприпустимо перетворювати піст лише в утримання від їжі – без молитви, покаяння і боротьби зі своїми гріховними нахилами. «Якщо ви просто не будете їсти, не розуміючи духовного змісту посту, то можете завдати шкоди своєму здоров'ю, а користі від цього не буде ніякої», – пояснив архієрей.

«За цей великопісний період нам доведеться ніби прожити всю історію людства, яка пронизана гріховними справами, звичаями і устремліннями. Важливо пам'ятати: з гріхом Бога не зустріти. Гріх загороджує людині шлях назустріч Богові, воскреслому Господу Ісусу Христу. І тому весь Великий піст повинен бути пронизаний духовним плачем, баченням своїх недоліків і боротьбою з усім, що заважає людині жити. І тоді, очистивши свою душу, ми зможемо гідно і радісно зустріти Воскресіння Христове», – підкреслив митрополит Антоній.

Великий піст складається з Чотиридесятниці - сорока днів - і Страсної седмиці - тижня перед Великоднем. З особливою суворістю посту дотримуються в першу і страсну седмиці. У чистий понеділок утримуються від їжі. В інший час: понеділок, середа, п'ятниця - сухоядіння (хліб, фрукти, овочі); вівторок, четвер - гаряча їжа без олії; субота, неділя - їжа з олією.

Великий піст - це час очищення душі від пристрастей і гріховних помислів, час відмови від шкідливих звичок. Під час Великого посту віруючі намагаються уникати всього, що віддаляє людину від Бога, щоб гідно підготуватися до зустрічі Воскресіння Христового.

Центр інформації УПЦ

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua