F9082060-C1C9-4696-B498-0275B01C602B

Керуючий справами УПЦ взяв участь в урочистостях в Чорногорії

21 листопада 2019 року, в день пам’яті Собору Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення митрополита Чорногорського і Приморського Амфілохія, Керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь в Божественній літургії в Цетинському монастирі Чорногорії з нагоди дня Слави хрещення митрополита Амфілохія.

Під час богослужіння була піднесена молитва за Предстоятеля Української Православної Церкви та його паству.

Наприкінці Літургії за місцевою традицією були освячені принесені віруючими «славські колачі», після чого митрополит Амфілохій привітав усіх зі святом Собору Святого Архангела Михаїла та інших Небесних сил. Владика також висловив слова подяки митрополиту Української Православної Церкви Антонію, «який приніс нам благословення святих києво-печерських Антонія і Феодосія, а також всіх чудових аскетів України, які прославляли Бога і страждали за Христа». Чорногорський митрополит підкреслив, що навіть у ці дні відбуваються напади на Церкву та її єдність.

«Це відчувається тут, в нашій країні, але в Україні це виражено ще сильніше, — сказав він і продовжив. — Бог, Небесні Сили і святий Народ Божий дозволять Церкві Божій, яка переживала і пережила всі гоніння протягом всієї історії — 2000 років, залишатися Святою і в наш час».

Після завершення Літургії митрополит Антоній подякував митрополиту Амфілохію за запрошення та спільну молитву.

«Я радий, дорогий владико, що маю можливість в цей святковий день привітати Вас з Вашою хресною славою, зі святом Вашого роду, свято, яке Ви відзначаєте, відзначали й ваші предки в цей день, вклоняючись Богу, утверджуючись в Православній вірі, йдучи шляхом спасіння», — сказав владика.

Від імені Блаженнішого Митрополита Онуфрія за заслуги перед Українською Православною Церквою, підтримку канонічного Православ’я та зміцнення міжцерковних зв’язків Керуючий справами УПЦ вручив Високопреосвященнішому владиці Амфілохію орден Різдва Христового.

Також на згадку про відвідини та спільну молитву Його Високопреосвященство подарував Чорногорському і Приморському митрополиту ікону Ангела Хранителя.

У рамках візиту до Чорногорії, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній відвідав монастир Острог, де вклонився мощам святителя Василія Острозького.

22 листопада, в день пам’яті святителя Нектарія Егинського, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у Божественній літургії в монастирі на честь Георгія Побідоносця в місті Беране. Його Високопреосвященству співслужив єпископ Будимлянський і Нікшицький Іоанікій та духовенство монастиря.

Після завершення Божественної літургії, ієрарх Сербської Православної Церкви зазначив, що радий спільній службі з архієреєм Української Православної Церкви, адже святий Київ є матір’ю всіх руських міст, а Києво-Печерська Лавра для нього одне з найсвятіших місць на планеті.

«Через скорботу Господь організовує наше спасіння і ви, українські єпископи на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, якого ми всі сприймаємо як світло Православ’я, сьогодні несете прапор святої віри православної та утверджуєте нас усіх у вірі, любові, істині й справедливості», — підкреслив єпископ Іоанікій.

Владика подякував Високопреосвященнішому митрополиту Антонію за те, що в рамках його візиту на Чорногорське узбережжя і з благословення митрополита Чорногорського і Приморського Амфілохія, він відвідав Будімлянсько-Нікшицьку єпархію. Єпископ Іоанікій подарував українському митрополиту панагію з іконою єпархії, виготовлену з нагоди 800-річчя Єпископства.

Від імені Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія за заслуги перед Українською Православною Церквою, підтримку канонічного Православ’я і зміцнення міжцерковних зв’язків митрополит Антоній вручив Будимлянському і Нікшицькому єпископу Іоанікію орден святого Іова Почаївського та привітав з ювілеєм — відновленням єпископського престолу, встановленого святителем Савою Сербським 800 років тому.

Сербський ієрарх відзначив, що отримати нагороду з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрій — честь для нього.

«Від нашого духовенства і нашого народу, всіх вірних нашої єпархії передаємо теплі вітання і молитви про перемогу над спокусами на українській землі, бажаємо відновити мир і братську любов, щоб всі повернулися до церковного порядку, а всі ми досягли спасіння, — і ті, хто на правильному шляху і ті, хто зійшов з нього», — побажав єпископ Іоанікій.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua