D49F062E-928C-4FF3-AC11-E00A037BD403

Керуючий справами УПЦ: Представники місцевої влади продовжують лобіювати інтереси однієї конфесії — «ПЦУ»

«Поки Президент України і центральна влада декларують принцип відділення Церкви від держави, а також рівноправності всіх конфесій, багато представників місцевої влади продовжують демонстративно і кричуще його порушувати», — написав на своїй сторінці в Фейсбук Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Митрополит Антоній розповів, що черговим прикладом цього є діяльність Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, який активно просуває проект громадської організації «Інститут політико-правових і релігійних досліджень» з проведення до Дня незалежності України конкурсу творчих робіт «Шлях становлення Православної церкви України».

«За підтримки адміністративного ресурсу до забезпечення реалізації даного заходу, зокрема, залучаються керівники органів управління освітою, завідувачі методичних кабінетів районів, міст, об’єднаних територіальних громад, директора закладів загальної середньої освіти обласної підпорядкованості», – повідомив він.

За словами керуючого справами УПЦ, це далеко не поодинокий випадок: «Інформація про проведення конкурсу з’явилася на сайтах ще ряду обласних і районних державних адміністрацій, а також державних вищих навчальних закладів. І це при тому, що організатори заходу відкрито вказують про пряму підтримку свого починання з боку однієї зі структур «ПЦУ ».

«Як все це співвідноситься з принципом відокремлення Церкви від держави, мені особисто сказати складно, – пише ієрарх УПЦ. – Складається враження, що деякі чиновники й представники місцевої влади, ігноруючи положення Конституції, вперто продовжують лобіювати інтереси однієї конкретної конфесії. Наділяючи її тим самим статусом «державної церкви», що є прямим викликом релігійній рівноправності в країні».

Владика також підкреслює, що проблема не вичерпується тільки регіональним рівнем. «Подібні випадки відбуваються і в загальноукраїнському розрізі. Давайте хоча б згадаємо недавню ситуацію з трансляцією Пасхального Богослужіння на громадському каналі “UA:Перший”. Телеканал, який утримується на гроші платників податків (в тому числі парафіян Української Православної Церкви), просто проігнорував святкову службу нашої Церкви – найбільшої конфесії в країні», – нагадав владика.

Архієрей відзначив, що ніхто з представників “UA: Перший” навіть не спробував зв’язатися з представниками Української Православної Церкви і запропонувати взяти участь в трансляції. «Хоча, як я вже зазначив, це громадський канал і він не має ані найменшого права дискримінувати будь-яку групу українського суспільства», – написав він.

«З урахуванням сказаного досить важливо, щоб певні принципи, тим більше закріплені в Конституції, у нас не просто декларувалися, але і належним чином виконувалися. Закон повинен бути одним для всіх. Оскільки якщо буде існувати реальність, в якій хтось стане рівнішим за інших, нам ніколи не вдасться побудувати правову і справедливу державу, – підкреслив священнослужитель. – Втім, ми, як християни, не повинні сумувати. Адже як сказав свт. Іоанн Златоуст «краще терпіти неправду, ніж заподіювати її, так як для тих, хто терплять неправду суд Божий є благодіянням»».

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua