22599594-4AFD-4F62-B070-AF97E730D15A

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив постриг у читці студентів КДАіС за літургією у Києво-Печерській Лаврі

4 квітня 2021 року, у третю Неділю Великого посту, Хрестопоклонну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печереської Лаври.

Перед літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив чин хіротесії у читці над студентами 4-го курсу Київської духовної семінарії.

Предстоятелю співслужили: намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бородянський Марк та духовенство Лаври.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам, для чого Церква сьогодні пропонує християнам для поклоніння Хрест Господній. Предстоятель пояснив слова Господа, які звучали у євангельському уривку: «Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за Мною» (Мк. 8:34).

«Що означає відректися від себе? Це означає, що свої бажання ти повинен поставити нижче Божественних законів, – наголосив Блаженніший владика. – Якщо моє бажання згідне з Божественним законом – я його виконую; якщо воно має розбіжності, не згідне – я роблю те, що Бог каже, а не те, що я хочу. Ось це значить зректися себе».

За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії, про лікарів та одужання хворих.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дві хіротонії: у сан священника – диякона Андрія Примака, клірика Свято-Михайлівського храму села Нежиловичі Київської єпархії; у сан диякона – Івана Шуляка, який нестиме служіння у столичному Свято-Покровському храмі на Пріорці.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua