DSC_9897-1024x678 (1)

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Божественну літургію та чин Торжества Православ’я у Києво-Печерській Лаврі

5 березня, у Неділю першу Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин Торжества Православ’я та Божественну літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій та духовенство Лаври.

За богослужінням з нагоди святкування Торжества Православ’я також були присутні представники посольств іноземних православних держав в Україні: Посол Республіки Сербія в Україні Раде Булатович, тимчасовий повірений Російської Федерації в Україні Олександр Лукашик, Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі, другий секретар Посольства Румунії, Аташе з питань культури Іон Навал, Аташе з питань культури Посольства Республіки Болгарія Олена Сланска-Ованезова, заступник Посла Грузії Радник-Посол Давид Бочорішвілі, Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Соколов з дружиною Оленою Соколовою, Посол Республіки Молдова Руслан Болбочан, Аташе з питань культури Посольства Грецької Республіки в Україні Агапіос Калогноміс.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про боротьбу Церкви з єресями в період Вселенських Соборів, про встановлення свята Торжества Православ’я, а також пояснив, чому ми можемо шанувати святі ікони. “Ми сьогодні дякуємо Творцеві за те, що ми з тими, хто правильно вірить в Нього, знає Його волю”, – наголосив Архіпастир і побажав: “Нехай Господь допоможе нам мужньо берегти чистоту Православної віри – як ми її прийняли від предків”.

Після одпусту Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував присутнім за молитву. “Благодать Господа нашого Іісуса Христа і Покров Пресвятої Богородиці хай буде завжди з вами”, – на завершення благословив вірян Предстоятель.

За літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Одразу після богослужіння відбулася зустріч Блаженнішого Митрополита Онуфрія з представниками дипломатичного корпусу.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua