D0C65C33-DD4C-4D5C-B2A2-364B710AE3B0

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив проект духовно-просвітницького центру при Свято-Троїцькому соборі

14 вересня 2020 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій благословив будівництво духовно-просвітницького центру при Свято-Троїцькому соборі, що на Троєщині.

Проект плану будівництва окремих приміщень на території храму, розроблений відомим архітектором Іриною Гречиною, Предстоятелю представили єпископ Баришівський Віктор, вікарій Східного київського вікаріатства, благочинний Деснянського благочиння, настоятель Свято-Троїцької парафії протоієрей Димитрій Григорак, протоієрей Димитрій Григорак (молодший).

На зустрічі, яка відбулася у резиденції Предстоятеля на території Києво-Печерської Лаври, були також присутні священнослужителі, викладачі недільної школи, що діє при храмі.

Після зустрічі отець Димитрій Григорак розповів, що ідея побудувати такий центр виникла ще у 1991 році, коли розпочалося будівництво Свято-Троїцького храму.

«Будівництво закінчили у 1997 році. Трохи згодом приміщення, які були в дзвіниці та в підземному храмі, переобладнали під недільну школу і класи для хорової студії, — зазначив священник, який також є викладачем недільної школи, — але сьогодні цього не достатньо, щоб реалізувати цілком нашу просвітницьку діяльність. Охочих багато, а можливості всіх прийняти немає».

За його підрахунками, на сьогодні тільки в недільній школі займається близько 100 дітей, в хоровій студії — 70.

«Може бути й більше. У вокально-хоровій студії діти співають церковні піснеспіви під час Літургії, беруть участь у конкурсах. Недільна школа проводить виставки на території храму, та завдяки викладачам, які є співробітниками музеїв — наприклад, Павла Тичини, Софії Київської, музею «Духовні скарби України», Інституту рукопису Національної бібліотека України імені В. І. Вернадського проводили виставку в цих музеях на широкий загал — для всіх людей, які можуть і хочуть прийти».

На сьогодні десять викладачів три рази на тиждень займаються з дітьми віком від п’яти до шістнадцяти років. Серед предметів є: Біблійна історія, образотворче мистецтво (писанкарство, петриківський розпис, декоративно-вжиткове мистецтво), церковнослов’янська мова, церковна археологія, історія патериків, історія українського іконопису, історія шанування православних святинь/паломництво, Святі місця України, Православна Церква на українських землях і науково-технічний прогрес, християнська етика, бесіда з духовним наставником.

Коли буде побудовано духовно-просвітницький центр, планується, що тут зможуть прийняти як мінімум вдвічі більше учнів.

З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія найближчим часом реалізація проекту розпочнеться.

Будівництвом займатиметься настоятель з парафіянами та охочими допомогти.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua