????????????????????????????????????

Архієпископ Макарівський Іларій молитовно вшанував пам‘ять святителя Філарета Київського

3 січня, в день пам'яті святителя Філарета Київського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій звершив літургію в храмі на честь преподобної Параскеви Сербської у селі Лишня.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму і благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), духівник Бишівського благочиння ієромонах Іоаким (Тищук), представники братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, клірики Київської єпархії.

За богослужінням молилися ігуменія Єкатерина (Смичок), настоятельниця жіночого ставропігійного монастиря Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип'яче (Житомирська обл.) із сестрами обителі, ігуменія Аполінарія (Цвіркун), настоятельниця скита на честь Іверської ікони Божої Матері с. Соболівка (Житомирська обл.) разом із сестрами, представники органів місцевого самоврядування та парафіяни храмів Макарівщини.

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій, розповідаючи про життєвий шлях святителя Філарета Київського, підкреслив необхідність для віруючої людини завжди перебувати в істинній духовній радості, через які б випробування вона не проходила.

По завершенні сугубої єктенії священнослужителі вознесли молитву за мир в Україні.

Після запричастного вірша парафіяльним народним гуртом "Сік землі" с. Лишня (керівник - Софія Керусенко) було виконано псальми святителя Димитрія Ростовського.

На завершення богослужіння відбувся чин Славлення перед іконою святителя Філарета (Амфітеатрова) з піднесенням молитви до нього.

Архієпископ Іларій привітав усіх з прийдешніми різдвяними святами, передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви та від імені Його Блаженства поздоровив благочинного Бишівського благочиння архімандрита Філарета з Днем тезоіменитства.

Владика Іларій вручив отцю Філарету просфору та передав у дар ікону афонських подвижників, з побажанням завжди зростати у Господі, виконуючи свій послух.

До слів привітань приєдналися й священнослужителі, присутні за богослужінням. Від імені парафіян храмів Бишівського благочиння архімандрита Філарета поздоровив підполковник Збройних Сил України, військовий журналіст Руслан Ткачук, який понад рік виконував обов'язки речника АТО на Луганщині.

З теплими словами привітання до отця благочинного звернулися також ігуменії Аполінарія та Єкатерина. Вони відзначили, що між Бишівським благочинням і обителями, в яких вони виконують послух настоятельниць, встановився особливий духовно-молитовний дружній зв'язок.

Отець Філарет щиро подякував архієпископу Іларію за звершену літургію та передане благословення та привітання Предстоятеля Української Православної Церкви; також подякував усім за святі молитви, зазначивши, що вони є найбільшим духовним подарунком.

Владика Іларій вручив матушкам ігуменіям ікони преподобних отців Києво-Печерських, а всім священнослужителям і мирянам - ікони Печерських угодників, освячені на мощах святителя Філарета Київського.

makariv-vikar.kiev.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua