9E74C451-544B-48B2-B443-412108A94D9B

Архієпископ Феодосій звершив Божественну літургію у відроджуваному храмі на честь святих Костянтина і Єлени

14 січня 2020 року, на свято Обрізання Господнього та день пам’яті святителя Василія Великого, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій звершив Божественну літургію у відроджуваному храмі на честь святих рівноапостольних Костянтина і Єлени у Подільському районі Києва.

Високопреосвященному владиці співслужили: благочинний Подільського благочиння протоієрей Тимофій Костюченко, благочинний храмів Кладовищенського церковного округу протоієрей Сергій Вейго, настоятель храму протоієрей Сергій Орлов і духовенство Подільського району столиці.

Під час Малого входу з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія настоятель храму протоієрей Сергій Орлов за багаторічне служіння Церкві та у зв’язку з 60-річчям був удостоєний права носіння хреста з прикрасами.

На літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та єдність Православної Церкви. На завершення богослужіння архієпископ Феодосій привітав ювіляра з високою нагородою, всіх присутніх зі святом і вимовив проповідь.

ДОВІДКА:
Кам’яний одно-банний храм на честь рівноапостольного царя Костянтина та матері його Єлени (вул. Щекавицька, 6/8) був споруджений у 1743 р. замість попередньої дерев’яної церкви XVII ст., знищеної пожежею. У 1750-і рр. поряд із храмом постала цегляна триярусна дзвіниця, на другому ярусі якої містилася тепла церква в ім’я святителя Димитрія Ростовського. Дзвіниця, як і храм, була опоряджена в дусі українського бароко. У 1865 р. церкву при дзвіниці перенесли у перший ярус, до якого було зроблено прибудову у тому ж стилі.

У радянський час церкву Костянтина і Єлени передали обновленській громаді, Димитрівську – православній. У 1930-і рр. храм Костянтина і Єлени зруйнували, спорудили школу. Верхній ярус дзвіниці і баню Димитрівської церкви було розібрано. Частину храму, що залишилася, використовували як житло, згодом її перетворили на спортивний зал при школі. Нині у збереженій храмовій споруді відновилися богослужіння. У жовтні 2005 р. храм освячено на честь святих Костянтина і Єлени. Передбачено відтворення історичного вигляду будівлі з улаштуванням верхнього престолу в ім’я святителя Димитрія Ростовського.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua