C77E5DB2-05AA-4BD6-9E7D-D6A049D9DD37

Архієпископ Боярський Феодосій на «Микольських вечорах» розповів вірним про стан світового Православ‘я

21 листопада архієпископ Боярський Феодосій взяв участь у «Микольских вечорах» - просвітницькому проекті Свято-Миколаївської громади, що діє на території 17-й лікарні м. Києва.

Проект «Микольські вечори» відзначає 5-річчя заснування, - розповів кореспонденту сайту Київської Митрополії настоятель парафії протоієрей Володимир Косточка напередодні зустрічі з владикою. Феодосієм. – Проект було започатковано у 2015 за благословенням Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Це цикл пізнавальних зустрічей з цікавими людьми, нашими сучасниками - духовенством, мирянами, журналістами, лікарями, мистецтвознавцями тощо. Це зустрічі, знайомства, обмін досвідом, знаннями, розширення кругозору і просто спілкування у хорошому настрої. За цей період у стінах конференц-залу лікарні, де відбуваються наші «вечори», вже побувало чимало цікавих співрозмовників, почесних гостей - архіреїв, духовенства, науковців, журналістів. Сьогодні наш гість - голова Церковного Суду Київської єпархії, доцент КДА архієпископ Боярський Феодосій.

Перед початком зустрічі Високопреосвященний владика дав інтерв’ю православному телеканалу «Глас», розповів про сучасний стан світового Православ’я у зв’язку з розколом «ПЦУ».

У годинному виступі архієпископа Феодосія, передбаченого програмою зустрічі з віруючими, духовенством Києва на «Микольских вечорах», були висвітлені питання про канонічне право і незмінність законів Церкви протягом століть. Владика докладно пояснив, що собою являють межі Церкви, які норми регулюють життя Церкви у її взаєминах з державою і суспільством.
Також гостем «вечорів» було пояснено щодо норм церковного права, які необхідно знати віруючим, про права і обов'язків мирян у цих питаннях.

Відповідаючи на питання аудиторії, владика Феодосій дав загальну оцінку діяльності окремих пастирів «ПЦУ», які відійшли від канонічної Української Православної Церкви, про безблагодатність таїнств розкольників і неможливість мирян брати участь у їхніх «богослужіннях» і «таїнствах».

«Думаю, митрополити Олександр (Драбинко) і Семион (Шостацький) поки не полишені сану за принципом ікономії, за принципом поблажливості і очікування, надії на те, що хтось із них повернеться. Рішення приймають члени Священного Синоду УПЦ на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм - наші мудрі ієрархи, які керуються пастирською доцільністю», - сказав владика.

Владика Феодосій навів слова святителя Серафима (Соболєва): «У розкольників і єретиків благодать таїнства Хрещення і Миропомазання є, але вона як би в зародковому стані, як іскра, яка тліє під товстим шаром попелу і не може розгорітися в вогонь». Виправити ситуацію може щире покаяння. Тоді іскра буде звільнена від заважаючи їй золи, пояснив архієрей.

«На сьогоднішній день здійснюються забороненими, але не позбавленими сану колишніми кліриками УПЦ таїнства є дійсними, але не дієвими, - зазначив архієпископ Феодосій».

Також було пояснено, чому наша Церква не благословляє приходити до Причастя Святих Таїн в окремих парафіях і монастирях Константинопольського та Олександрійського патріархатів, з яким перервано євхаристичне спілкування через незаконне визнання ними українських розкольників.

На закінчення зустрічі архієпископ Феодосій передав учасникам «Микольських вечорів» благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також було зроблено загальне пам’ятне фото.

Прес-служба Київської Митрополії

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua